Troas’tan Mitler ve Masallar Projesi anlatıldı

KALEM Farkıyla...

Troas’tan Mitler ve Masallar Projesi anlatıldı

Troas’tan Mitler ve Masallar Projesi anlatıldı

Çanakkale Belediyesi ve Troia Vakfı ortaklığında düzenlenen “Troas’tan Mitler ve Masallar Projesi” kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin 6. ve sonuncusu Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın söyleşisi ile gerçekleştirildi.
Söyleşi, “Homeros ve Şiirin Doğuşu” konusuyla Manfred Osman Korfmann Kütüphanesinde gerçekleştirildi.

Söyleşinin ilk bölümünde; Prof. Dr. Rüstem Aslan, somut olmayan kültürel mirasın, mitlerin ve efsanelerin Homeros ile şiirsel bir anlatıya kavuşması üzerinde durarak Halk Ozanı olan Homeros’un destansı şiiri İlyada ile Troia coğrafyası ve tarihinin bin yıllardır yaşayan efsanesi üzerine anlatılarda bulundu. İkinci bölümde katılımcıların sorularını yanıtlayan Aslan, sorular özelinde bilgilendirmeler yaptı. Etkinlik, yaklaşık 2 saatin sonunda sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST