Troia için boğazı yüzerek geçtiler…

KALEM Farkıyla...

Troia için boğazı yüzerek geçtiler…

Çanakkale Boğazını yüzerek geçme yarışması büyük mücadeleye sahne oldu. Genel klasmanda birinciliği 44 dakika 12 saniyelik derecesiyle Turgut Esen kazandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla geleneksel olarak 32’nci kez düzenlenen boğazı yüzerek geçme yarışında Avrupa yakasında Eceabat ile Asya bölümünde yer alan Çimenlik Kalesi arasındaki 3,5 millik parkurda gerçekleştirildi. Yarış ‘Truva için yüzüyoruz’ sloganıyla yapıldı. Parkurda yarışı tamamlama süresi 1 saat 45 dakika olarak belirlendi. Yarışlar sebebiyle Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

78’i yabancı olmak üzere toplam 703 kişinin başvurduğu yüzme yarışına 614 kişi katıldı. 540 kişi yarışmayı bitirdi. Yüzücülere sahil güvenlik, deniz polisi ve balıkçı tekneleri refakat etti. Kuvvetli akıntı ve rüzgar sebebiyle bazı yüzücüler zor anlar yaşadı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST