Troya gösterisi için sahneye dönüyor!

KALEM Farkıyla...

Troya gösterisi için sahneye dönüyor!

Troya gösterisi için sahneye dönüyor!

Devlet Opera ve Balesi’nin (DOB) bu yılki en önemli prodüksiyonlarından Troya ile 12 yıl aradan sonra, 50 yaşında sahnelere dönen ünlü balet Tan Sağtürk, “Troya gerçekten ‘yıldızlar karması’ gibi oldu” açıklamasında bulundu.

Opera ve balenin iç içe geçtiği büyük bir sahne şovuyla seyircilerle buluşmaya hazırlanan Troya’nın görkemli prömiyeri için Ankara Devlet Opera ve Balesinde (ADOB) çalışmalar devam ediyor. Troya ile 12 yıl aradan sonra sahnelere dönen balet Tan Sağtürk: “Hektor rolüyle Troya’nın içinde buldum kendimi. Murat Karahan da Paris’i canlandırıyor. Başka ciddi sürprizler de var. Troya gerçekten ‘yıldızlar karması’ gibi oldu. Sahne sanatları konusunda herhalde en yukarıda olan insanlar buluştu. 50 yaşında dansçı olarak tekrar sahnelere dönmekle biraz da genç arkadaşlarıma doğru örnek olmayı da seçtim. Allah utandırmasın. Eskiden kendimi hocalara, koreograflara da ispat etmek zorundaydım. Şimdiyse benim için ‘yarışmacı vücut’ yok, müthiş zevk alması kalmış. Bu çok keyifli” dedi. Koreograf Volkan Ersoy ise:”Troya, 250 kişiyi sahnede göreceğiniz, 100-150 kişinin sahne arkasında emek vereceği, 100’e yakın orkestra sanatçımızın içerisinde olduğu dev bir proje.Seyirciler Troya’da muhakkak içine dokunacak bir şeyler bulacak. Troya, yurt dışında sahne sanatlarında ve sanat alanında ne kadar zengin, kaliteli işler çıkartabileceğimizin en büyük göstergesi olacak” açıklamasında bulundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST