”Troya Müzesi turizm potansiyelini artıracak”

KALEM Farkıyla...

”Troya Müzesi turizm potansiyelini artıracak”

”Troya Müzesi turizm potansiyelini artıracak”

ÇATOD ve TÜRSAB yönetimi Troya Müzesini ziyaret etti. TÜRSAB Başkanı Ahmet Çelik Troya Müzesinin bölgeye olan turizm potansiyelini arttıracağını söyledi.

Çanakkale Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği ile TÜRSAB Çanakkale Körfez Yönetim Kurulu üyeleri geçtiğimiz gün Troya Müzesini ziyaret etti. Müzede Çağman Esirgemez ziyaretçilere gezi sırasında bilgilendirmeyi gerçekleştirdi. Çanakkale TÜRSAB Başkanı Ahmet Çelik gezi sonrası yaptığı açıklamada, “Bölgemizin ne büyük bir eser kazandığını yerinde deneyimledik. Bu değerli eser bölgemize olan turizm potansiyelini katlayacaktır. 2018 Troya Yılı’nın en büyük sonucu olan Troya Müze’miz hayırlı olsun. Devletimizin her kademesine, Sayın Vekilimiz Bülent Turan ve Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya ve de emeği geçen tüm kurumlara ve çalışanlarına biz turizmciler olarak teşekkürü bir borç biliriz. Bundan sonrası için bizlere çok büyük görev düşüyor. Daha fazla turisti bölgemize getirmek için var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST