TROYA Müzesinde İlk Işıklar Yanmaya Başladı

KALEM Farkıyla...

TROYA Müzesinde İlk Işıklar Yanmaya Başladı

Vali Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında yapımı hızlanan Troya Müzesi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Merkeze bağlı Tevfikiye Köyü’ndeki Troya Müzesi içinde ve çevresinde devam eden ve yapımı hızlandırılan çalışmalarla ilgili Müze Müdürü Ali Atmaca, Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan’dan bilgi aldı. Vali Orhan Tavlı, Troya Müzesinde İl Özel İdaresi tarafından hızlı bir şekilde yürütülen alt yapı çalışmaları, çevre düzenlemesi ile ilgili de Vali Yardımcısı-İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü’den bilgi aldı. Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapımı devam eden 2018 Troya Yılı kapsamında en büyük yatırım olan Troya Müzesi’nde Troya Bölgesinden çıkarılan yaklaşık 2 bin eser sergilenerek tüm insanlığın hizmetine sunulacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST