Troya Müzesine bir ödül daha

KALEM Farkıyla...

Troya Müzesine bir ödül daha

Troya Müzesine bir ödül daha

Gölcük, “Bizim için gurur kaynağı”

Troya Müzesi 2020 yılı 12. Ulusal Mimarlık Ödülleri yapı dalında Ulusal Mimarlık Ödülü’nün sahibi oldu. Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük yaptığı açıklamada, “Henüz iki yaşını doldurmamışken Troya Müzesi’nin alanında gösterdiği başarılar bizim için büyük gurur kaynağı” ifadelerini kullandı.
Troya Müzesi Mimarlar Odasının 17. Ulusal Mimarlık Ödülleri’nde yapı dalında birinci oldu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, “Güzel haberlerimiz var! Müzemiz bu yılın başında, Attraction Star Awards yarışmasında zorlu rakiplerinin arasından sıyrılmış “En başarılı müze seçilmişti. Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülleri’nde ise finale kalmıştık. Pandemi sebebiyle ertelenen yarışma sonucu ise hala belli olmamakla beraber Avrupa’nın en iyi Müze projelerini geride bırakıp finalde yer almak Ülkemiz müzeciliği ve Troya Müzemiz için büyük gurur olmuştu” dedi.

EFSANE DEVAM EDİYOR
Gölcük açıklamasının devamında, “Bu akşam ise bir güzel haber daha aldık. 2020 yılı, Mimarlar Odası 17. Ulusal Mimarlık Ödüllerin’de, yapı dalında Troya Müzesi Ulusal Mimarlık Ödülü’nü aldı. Henüz iki yaşını doldurmamışken Troya Müzesi’nin alanında gösterdiği başarılar bizim için büyük gurur kaynağı. Bu başarının mimarları @omerselcukbaz beyi, @tckulturturizm , @kulturvarliklari_muzeler müzenin inşaa sürecinde emeği olan teknik personelinden, her bir işçisine kadar herkesi tebrik ediyorum. Ve pek tabii bu Müze’nin her bir anı için büyük emek sarfeden @troyamuzesi personelini canı gönülden kutluyorum. Umut ediyorum ki sessiz sedasız içinde yer aldığımız başka projelerdenden de güzel haberleri pek yakında sizlerle paylaşacağız. Efsane devam ediyor” şeklinde konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST