Troya Müzesi’ne ziyaretçi akını

KALEM Farkıyla...

Troya Müzesi’ne ziyaretçi akını

Troya Müzesi’ne ziyaretçi akını

Dört günlük kurban bayramı tatillinde Troya Müzesi’ni 3 bin 500 kişi ziyaret etti.

Kurban bayramı tatilini Çanakkale ve civarında geçiren vatandaşlar hem denizin tadını çıkardı hem de kültürel faaliyetlerde bulundu. Arife günü ve Kurban Bayramı tatilinde Troya Müzesi’ni yaklaşık 3 bin 500 kişi ziyaret etti. Binlerce kişi de Troya Ören Yerini gezdi. Pandemi kapsamında müzeler ve ören yerleri 18 Mart tarihinde ziyarete kapanmıştı. Normalleşme sürecine girilince müze ve ören yerleri 75 gün aradan sonra Haziran ayı başında pandemi kurallarına uyularak açılmıştı.
Ziyaretçiler müzeyi maske takarak gezdi. Görevliler ziyaretçileri sık sık maskelerini doğru takmaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı. Troya Müze’si saat:10.00 ile 17.30 saatleri arasında gezilebiliyor. Troya Ören Yeri ise sabah 10. 00 ile 21.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul ediyor.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST