Troya Zeytinyağı Festivali sona erdi

KALEM Farkıyla...

Troya Zeytinyağı Festivali sona erdi

Troya Zeytinyağı Festivali sona erdi

Çanakkale 1.Troya Zeytinyağı Festivali sona erdi. Mecidiye Köyü’nde gerçekleştirilen hasat etkinliğinin ardından pek çok programın yapıldı festival oldukça renkli geçti.
Çanakkale Troya Zeytinyağı Festivali Mecidiye Köyü’nde gerçekleştirildi. Dardanos Sun-San Hotel’de stantların kurulmasının ardından saat 10.00 ila 13.00 arası Mecidiye Köyü’nde hasat işlemi gerçekleştirildi. Ardından şefler içerisinde zeytinyağı olan yemekler yaparak ziyaretçilerin beğenisine sundu. Soğuk sabun atölyesi, arkeogastronomi atölyesi, seramik atölyesi, ustalardan zeytinyağı tadımlarının yapılmasının ardından zeytinyağı paneli düzenlendi. Son olarak da müzik şöleni ile festivalin ilk günü tamamlandı.
İkinci günü ise çeşitli atölyeler yapıldıktan sonra zeytinyağının tarihi anlatıldı. Ardından Barış Halk Oyunları ekibini gösterisi sunuldu. Zeytinyağı mezatı yapılmasından sonra müzik dinletisinin müzik dinletisi ile program sona erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST