Troya’nın kuşlarına yuva…

KALEM Farkıyla...

Troya’nın kuşlarına yuva…

Troya’nın kuşlarına yuva…

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Troia Ören yerinde bulunan kuşlar için çevredeki ağaçlara kuş yuvaları astı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, 2018 Troya Yılı kapsamında antik kentte bulunan ağaçları kuş yuvası ile donattı. Çanakkale Müze Müdürü Ali Atmaca, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Mevlüt Özyanık ve Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürü Erdal Güngör’ün katıldığı etkinlikte ören yerinde bulunan meşe, çam ve muhtelif ağaçlara kuş yuvaları asıldı. Asılan kuş yuvaları iki yılda bir temizlenip, kontrol edilerek yuvaların verimli olarak kullanılması takip edilecek. Yuvaların bölgedeki kuşların korunmasına ve çoğalmasına katkıda bulunması hedefleniyor. Yapılan bilgilendirmede ise; “Bu vesileyle ağaçlara zarar veren böceklere karşı, Biyolojik mücadele güçlenmiş olacaktır” denildi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST