Trudeau’yu Çanakkale’ye davet edecek

KALEM Farkıyla...

Trudeau’yu Çanakkale’ye davet edecek

Trudeau’yu Çanakkale’ye davet edecek

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Çanakkaleli Turizmci Hüseyin Baraner, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Kanada Başbakanı Justin Pierre James Trudeau’yu Kazdağları’ndaki altın madenciliğini incelemesi için Çanakkale’ye davet edeceğini açıkladı. Baraner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Kanada Başbakanı Justin Pierre James Trudeau’ya Çanakkale’de bize yaşatılan doğa faciasının fotoğraflarını elden verdireceğim. Babası ile yıllar önce Kemer’de Türkiye ziyaretinde tanışmıştım. Şu an yasalara uygun bir şekilde Kanada’da her şeyi ayarlıyoruz. Kanada’da yere çöp atsan hapise giriyorsun. Kanada hükümetinin olan bitenden henüz haberi yok. Tüm Kanada hükümet üyelerini Çanakkale’ye, Kaz Dağına ve Truva müzesine davet edeceğiz. Altın arama lisansı olan şirketler bu haklarını devamlı başka şirketlere devretmişler, kimin eli kimin cebinde belli değil. Her şey çok flu” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST