Tübitak 4006 Bilim Fuarı açıldı

KALEM Farkıyla...

Tübitak 4006 Bilim Fuarı açıldı

Tübitak 4006 Bilim Fuarı açıldı

Akçapınar Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı Vali İlhami Aktaş tarafından yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, Akçapınar Ortaokulu Müdürü Latif Taşkın, Akçapınar Köyü Muhtarı Ömer Kaya, öğretmenler, öğrenciler, okul idarecileri ve davetlilerin bulunduğu fuar açılışında Akçapınar Ortaokulu Müdürü Latif Taşkın tarafından 2021 Yılı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği “TÜBİTAK 4006 Bilim” fuarı açılışını gerçekleştiren Vali Aktaş, fuar için hazırlanan 9 araştırma projesi, 9 tasarım projesi ve 7 inceleme projesi olmak üzere toplam 25 projenin yer aldığı fuarda stantları tek tek gezerek öğrenci ve danışman öğretmenlerden projeleri hakkında bilgiler aldı.
Aktaş, öğrencileri tebrik ederek projelerin ortaya çıkmasında emeğini ve enerjisini harcayan öğrencileri, onları destekleyen ve teşvik eden öğretmenleri ve okul idarecilerini tebrik etti. Öğrencilerin kendilerine olan özgüveninin artmasında bu tür etkinliklerin önemli olduğunu belirten Vali Aktaş “Öğrencilerin bilimsel çalışmalara ve arayışlara yöneltilmesinde yapılan çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına katılan Vali Aktaş’a öğrenci, öğretmenler ve okul idarecileri desteklerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST