Turan ‘Arafta Sorular’a katıldı

KALEM Farkıyla...

Turan ‘Arafta Sorular’a katıldı

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Cumartesi günü Ülke TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ programına katıldı.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Ülke TV’de yayınlanan, sunuculuğunu Esra Elönü’nün yaptığı Arafta Sorular programına katıldı. Turan’ın bir süre önce polemik yaşadığı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç ile ilgili açıklamaları dikkat çekti. Turan açıklamasında Bülent Arınç’ın FETÖ konusundaki mesajları ve damadıyla ilgili tartışmalarda tavrını ilk koyanlardan biri olduğunu belirterek, “Mesele Bülent Bey meselesi değil, Arınç meselesi değil; mesele partinin kurumsal görüşü dışında iş yapan kim varsa tepki gösterme meselesi. Partinin kurumsal bir duruşu var, liderin yürüdüğü bir yol var. Bunu sabote eden kim varsa “hadi oradan” dedim ve yine aynı şeyi söylüyorum” dedi.

KİMSEYE FAYDASI YOK
Turan açıklamalarının devamında, “Ama ben bunu söylediğimde, “Senin boyun kaç, yaşın kaç” tarzı edebe aykırı, ahlaka aykırı ifadeler sahibine yakışır veya yakışmaz kamuoyuna bırakıyorum.Mesele, yürüdüğümüz bir yer var, FETÖ ile mücadele de bunlardan bir tanesi, büyük bedel ödeniyor bu bedel ödenirken bizim duruşumuzu hırpalayan, kurumlarımızı üzen, OHAL komisyonundan, İçişleri’ne kadar, mahkemelerden falanca yere kadar, dünya kadar kurum var bu işlerde mesai harcayan, emek veren… Bunların hepsini zan altında bırakan, “Orada ben şunu gördüm, burada ben bunu gördüm haksızlık yapıldı” tarzı bütün kurumları zan altında bırakan söylemin kimseye faydası yok”

AK PARTİ’YE ZARAR VERİR
Arınç’ın açıklamalarının AK Parti’ye zarar vereceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü, “Söylemek istediğim bu; ne Arınç’ı ya, Arınç kim! Konuştuğum konu bu değil ki, ben bir yerden bahsediyorum, siz de benim partime yapılan çalışmalarla ilgili, liderimin yaptığı işlerle ilgili olumsuz, yanlış, iftira atan sözler söylerseniz size de “hadi oradan” derim. Bunu şahsi bir mesele olarak kullanmayı doğru bulmuyorum… Arınç değil, babamın oğlu olsa yanlış yapana bunu söylerim söyleyeceğim, kaldı ki kamuoyu nezdinde kimin ne yaptığı çok net ortaya çıktı diye düşünüyorum” Turan açıklamalarının devamında, “FETÖ meselesinde bizi yoran üzen, FETÖ ile mücadeleden bahsediyorum, kim varsa önce Allah’a, sonra millete şikayet ediyorum. Çünkü millet 250 şehit vererek, binlerce gazi vererek bedel ödedi, sonrasında da bu toplum çok büyük değerlerini kaybetti, bakın büyük problemden bahsediyorum. FETÖ olmasaydı, muhtemelen MHP ile AK Parti ittifakı daha önce olacaktı. Önemli bir şey söylüyorum, FETÖ olmasaydı belki de Cumhur İttifakı tarzı birleştiriciler daha önce kurulacaktı. Türkiye daha çok büyüyecekti, daha iyi büyüyecekti, daha istikrarlı olacaktı. Fakat bu FETÖ o kadar bu toplumun değerlerini, çalışmalarını, hayallerini sabote etti ki, kavramlarını…. Şimdi “cemaat” demeye korkuyoruz” ifadelerini kullandı.

“YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE”
Cumhur ittifakının oy oranı ile ilgili de konuşan Bülent Turan, “Alın Erdoğan’ı bir tarafa kapatın AK Parti’yi, örnek olarak söylüyorum, kalan muhalefete yani Kılıçdaroğlu’nun olduğu ana muhalefete bakın, ülke ekonomisini, demokrasisini, güvenliğini… Neyini büyütür, ne yapar hiç, endişeliyim, bilmiyorum yani… Oy alma açısından bir problemimiz yok, 17 yıla rağmen halen ülkenin birinci partisiyiz, en büyük partisiyiz tartışmasız, iki üç gün önce bir ankete baktım tekrar MHP ile beraber 50’lerin üzerinde bir oyumuz var. Hiç bu konuda endişem yok. Ama kötü muhalefet iyi iktidar demek değildirdir. İyi muhalefet iyi iktidardır aynı zamanda” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST