Turan tünel inşaatını inceledi

KALEM Farkıyla...

Turan tünel inşaatını inceledi

Turan tünel inşaatını inceledi

Eceabat tünellerini gezen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’de herhangi bir yatırımın ekonomik kriz iddialarına göre durdurulmadığını dile getirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Engin ve partililerle yapımı tamamlanmak üzere olan, Gelibolu-Eceabat arası bölünmüş yol yapım işi kapsamında, Kilye koyunda bulunan T2 tünelinin de inceleme yaparak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldıktan sonra araçlarla tünelin içinden geçtiler.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Değerli arkadaşlar şu an Eceabat-Gelibolu yolumuzdaki tünellerin olduğu noktadayız burada 5,500metre uzunluğunda 6 ayrı tünelin olduğu inşaattayız. Bu altı tünelin bir tanesi nerdeyse bitti ve az önce araçlarımızla içerisinden geçerek diğer taraftan çıkma imkanı bulduk. Keyifli ve onurlu bir iş memleketimizin kalkınması, şehitliğimizin ayağa kalkması, tarımın daha çok yükselmesi için ulaşım olmazsa olmazlarımızdan her bölgemizde iyi ulaşım için yoğun gayret saf ediyoruz köprümüz, yollarımız, tünellerimiz aynen devam ediyor bu günde Eceabat tünellerini yerinde görmek istedik. Karayolları müdürü, kaymakam, belediye başkanlarıyla beraber ziyaret ettik eksiklerimiz varmıyokmu onları konuştuk. Ankara’dan yapacaklarımız var mı onları değerlendirdik. Biz bölgedeki yatırımların iddia edilen dalgalanmaya rağmen aynen devam etmesini istiyoruz takibin gecikmemesini istiyoruz. Şu an Çanakkale ki yatırımlarımızda hiç duran bir yatırım yok aynen takvime uyarak yolumuza devam ediyoruz çünkü bu memlekete ne kadar hizmet edersek edelim bu memlekete olan borcumuzu ödemiş olmayız. Şehitlerimizin, Gazilerimizin en yoğun olduğu topraklardayız onlara olan borcumuzu ödemiş olmayız” dedi.

Gelibolu Kavakköy’de açılışa katıldı
Turan tünel gezisi ardından Gelibolu Kavakköy’de bulunan Sağlık Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Ardından Başkan, Kavak’ın CHP’li Belediye Başkanı Necati Kopça’yı makamında ziyaret ederek beldenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST