Turan ve Durakoğlu Twitter’da tartıştı

KALEM Farkıyla...

Turan ve Durakoğlu Twitter’da tartıştı

Turan ve Durakoğlu Twitter’da tartıştı

İstanbul Barosu’nun aldığı miting kararına tepki gösteren Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, Twitter üzerinden tartıştı.

İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın avukatlar mitingine yönelik sözlerine Twitter’danyanıt verdi. İki isim, Twitter üzerinden tartıştı. İstanbul Barosu’nun üyelerine attığı miting mesajının kendisine de geldiğini söyleyen Turan, şu ifadeleri kullandı: “Beni de davet etmiş, eksik olmasın! 50 bin Av’ın 8 bininin oyuyla tüm baroya sahip, arkadaşlarının Plaza Av’ı dediği, meslektaşlarının hiç bir sorununa gündem olmamış SnBşk yürüyor, miting yapıyor, Anıtkabir’e gidiyor; ama bir tek Meclisin davetine katılmak aklına gelmiyor! Çok dedik bir daha diyelim Sayın Durakoğlu; Konu savunma değil, baroların idari yapısı. Mesleğin saygınlığına yakışır, Bşk’ların eşit temsil edildiği bir Barolar Birliği hedefleniyor. 60 yıllık kanunla tüm Barolara hükmederim devri bitiyor diye karşı çıkmanızı aslında anlıyoruz. Ayrıca mesleki konuda geriye gitmek bir yana, düzenleme; Av’ların ilk 5 yıl kesintilerinin %50 ile sınırlanması gibi, Av yargılamalarının istinaftan Yargıtay’a taşınabilmesi gibi meslektaşlarımız için birçok önemli konu içeriyor. Bunlar pek ilgi alanınız değil ama bilgilerinize!” dedi. Turan’ın bu sözlerini alıntılayan İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu ise, şunları söyledi; “Gerçekten ilgi alanımız değil. %50 indirimi biz Genel Kurul kararı ile zaten yapmıştık. Bunlar bizim sorunlarımız değil. Siz stajyerin ücret almasını, genç avukata iş alanı açılmasını vs. düşünsenize… Hadi davet edin ben anlatayım size… Ya da yemekler benden… Ya da Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kuruluna bir sorun. 3 saat boyunca Sayın Uçum, Sayın Kuzu, Sayın Bahçekapılı da dahil olmak üzere, anlattıklarımız karşısında hayret ifade edip, ‘en kısa sürede’ sorunu çözeceklerini söyleyenler ne yapmış şimdiye kadar…Bu değişiklik bizim sorunumuzu çözmüyor. Siz kanunun 2. Maddesini işlerliğe kavuştursanıza… Adliyelerde avukata kapalı alanı açtırsanıza.. Dosyaları inceleyemiyoruz Sayın Turan, çözsenize… Dönüşünüzde başka bir adliye olacak. Kimseye söylemeyin.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST