“Turan’dan özür bekliyoruz”

KALEM Farkıyla...

“Turan’dan özür bekliyoruz”

“Turan’dan özür bekliyoruz”

AK Parti Grup Başkan Vekilli ve Çanakkale Milletvekili’nin Bayramiç’te bir dizi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Bayramiç’te çok iş yaptık, çok emek verdik. Bayramiçliler bu koli basili kafalıları tercih etti. Sitem etmiyorum saygı duyuyorum ama üzüntümü söylüyorum” ifadelerini kullanmıştı. Turan’ın bu cümlelerine ilk tepki CHP Bayramiç İlçe Başkanı Sururi Savaş’tan geldi. Savaş, “CHP’li Belediye Başkanı ve yönetimine oy veren yurttaşlarımıza da aşağılayıcı bir tabir ile yaklaşmıştır. Biz Bayramiçliler bu tarz siyaseti beğenmiyoruz. Eleştirilerek açığız ama hakarete değil. Açık ve net bir özür bekliyoruz” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili bayramın ikinci günü olan 12 Ağustos Pazartesi günü yaptığı ziyaret sırasında açıklamalarda bulunmuş, açıklamada, “Bayramiçliler bu koli basili kafalıları tercih etti” cümlesini kurmuştu. Açıklamanın videosunun ortaya çıkması sonrası ilk tepki Bayramiç CHP İlçe Başkanı Sururi Yavaş’dan geldi. Yavaş açıklamada şunları söyledi, “Ne yazık ki AKP Milletvekili Bülent Turan, ilçemiz bayramlaşmasında yaptığı konuşmada ‘Bayramiçliler bu koli basili kafalıları tercih etti’ gibi hakaret dolu bir kelime kullanmıştır. Yani CHP’li Belediye Başkanı ve yönetimine oy veren yurttaşlarımıza da aşağılayıcı bir tabir ile yaklaşmıştır. Biz Bayramiçliler bu tarz siyaseti beğenmiyoruz. Eleştirilerek açığız ama hakarete değil. Açık ve net bir özür bekliyoruz. Mesela bazı yerlerde kaybetmeyi hak ettik, yanlış yaptık adayımız yanlış yaptı vesaire ama biz Bayramiç’te çok çalıştı”

TURAN NE DEMİŞTİ?

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kurban Bayramı münasebeti ile 12 Ağustos’ta Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Turan, CHP’li Bayramiç Belediyesi’ne eleştirilerde bulunarak, “Siz hiç sudan zehirlenme duydunuz mu? Daha dün başladılar göreve. 600’den fazla hemşehrimiz hastanelik olmuş. Şaka gibi. Suyun içerisinde klor yok. Koli basili, lağam çıktı içerisinde. Ama şunu söyleyeceğim. Bayramiç’te çok iş yaptık, çok emek verdik. Bayramiçliler bu koli basili kafalıları tercih etti. Sitem etmiyorum saygı duyuyorum ama üzüntümü söylüyorum” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR HASTANELİK OLMUŞTU

Geçtiğimiz ay Bayramiç’te yüzlerce vatandaş karın ağrısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastanelere başvurmuştu. Yapılan inceleme sonucunda suların klorlanmadığı ortaya çıkmıştı.

KOLİ BASİLİ NEDİR?

Toprakta, insan ve hayvan bağırsaklarında, bazen sularda, sütte, yiyeceklerde bulunan ve uygun bir ortam bulduğunda insanda hastalık yapabilen, yuvarlak uçlu, çomak biçiminde bakteridir.Sık görülen bir sağlık problemi olmasına rağmen koli basili enfeksiyonunun günümüzde bir tedavisi yoktur. Koli basili tedavisi sırasında yapılması gereken, hastanın dinlenmesi, vücudun susuz kalmasını ve bitkin düşmesini önlemek için bol bol sıvı tüketmesidir. İshal ilacı alınması önerilmez çünkü bu, vücudun toksinleri atmasını yavaşlatır.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST