Turgut Reis Ortaokulu başarıları ile damga vurdu

KALEM Farkıyla...

Turgut Reis Ortaokulu başarıları ile damga vurdu

Turgut Reis Ortaokulu başarıları ile damga vurdu

Turgut Reis Ortaokulu Çanakkale Eğitim vizyonu 2023 Ortaokullar arası il birincisi ve merkez ilçe birincisi oldu. Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023’de büyük başarıya imza atarak, başarılarına bir yenisini ekleyen Turgut Reis Ortaokulu İl Birincisi unvanını aldı. Okul Müdürü Şube Yıldızoğlu proje üretmek ve eğitimde yeni düzene ayak uydurmakta başarılı olduklarını belirterek “Biz Turgut Reis Ailesi olarak; yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve yardımcı personellerimizle güçlü ve birbirine güvenen, inanan çalışkan bir ekibiz. Okulumda çalıştığım 4 sene boyunca inanarak, azimle çalıştık arkadaşlarımla… Zorlarımızı kolay eylemek için bir olduk ve şimdi meyvelerini almak hepinizi mutlu ediyor. Birlikte gayret gösterdiğimiz her biri birbirinden kıymetli öğretmen arkadaşlarıma, değerli müdür yardımcım Cemal İlgün’e, memur ve yardımcı personelimize, sevgili velilerimize, Okul Aile Birliğimizin güzel annelerine, güzel çocuklarımıza hem teşekkür ediyorum, hem kutluyorum. Çalıştık, çabalandık, yorulduk, başardık, gururluyuz ve mutluyuz. Ödülümüz olan dizüstü bilgisayarımızı ve belgelerimizi Çanakkale Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz ve Milli Eğitim Müdür yardımcısı Murat Büyük’ten aldık. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
ÇEV PROJESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Yıldızoğlu ÇEV 2023 projesi hakkında bilgilendirme yaparak şunları söyledi, “Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 (ÇEV2023) projesi ile 2023 vizyonuna emin adımlarla ilerleyecek nesiller yetiştirmek, ummandan uygarlığa hızlı adımlarla ilerleyen özgüveni yüksek manevi değerlerine bağlı öğrenciler yetiştirmek için, hedefine odaklanmış okullar oluşturarak; kurumsal kültür içinde çağdaşlarına fark atan, birlikte öğrenen, öğrendiğini tatbik eden, tatbik ettiğini daima geliştirmeye odaklı öğrenciler yetiştirmek amaçlanmıştır. Türk Milli Eğitiminin Temel amaç ve genel ilkeleri kapsamında 6 başlık altında yapışan değerlendirme de; 1.Eğitim Öğretim Alanı, 2.Sosyal ve Kültürel Alan, 3.Sportif Alan, 4.Sanatsal Alan, 5.Kişisel ve Kurumsal Gelişim Alanı, 6.Proje Tabanlı Gelişim Alanı… Başlıkları altında kapasitelerini en üst seviyeye çıkararak başarı noktasında özelde Çanakkale’de genelde Türkiye’de anlamlı bir fark oluşturmak hedefi benimsenmiştir”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST