Turizmin önde gelenleri öğrencilerle birlikte

KALEM Farkıyla...

Turizmin önde gelenleri öğrencilerle birlikte

Turizmin önde gelenleri öğrencilerle birlikte

Çanakkale turizminin önde gelenleri, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Yahya Çavuş Yerleşkesi’ni ziyaret ederek, bu yıl okuldan mezun olarak sektöre adım atacak genç meslektaşlarıyla buluştu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Yöre Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, Homeros İlyada Tur Acentası Müdürü ve Profesyonel Tur Rehberi Yasin Yıldız ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Yahya Çavuş Yerleşkesi’ni ziyaret ederek, bu yıl okuldan mezun olarak sektöre adım atacak genç meslektaşlarıyla buluştu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, öğrenciler ve sektör temsilcilerini bir araya getirdiği toplantılarını sürdürüyor. Çanakkale turizminin önde gelenleri ile bir araya gelen öğrenciler; bu yıl mezun olarak adım atacakları turizm sektörü ile ilgili son bilgileri alarak meslek hayatlarına dair merak ettikleri bilgilere kavuştular. Dünyada; Türkiye’de ve Çanakkale’de turizm sektörünün geldiği son nokta, gelecek hedefleri, mevcut ve planlanan çalışmaların masaya yatırıldığı; konuşulduğu ve karşılıklı görüş alış verişleri ile sürdürülen toplantıda öğrenciler sektör temsilcilerine sektöre ve sektördeki istihdam olanaklarına dair sorularını da yönettiler. Panelde Çanakkale ve ülkemizin turistik, kültürel ve tarihsel değerlerini uluslararası mecralarda turizm sektörünün tüm paydaşları ile birlikte tanıtmaya devam ettiklerini ifade eden, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Yöre Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik; “Bu amaç doğrultusunda bundan böyle genç turizmciler ile birlikte hareket edecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Genç meslektaşlarımızın aldıkları eğitim sayesinde sektördeki başarıların artmasına katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz. Bunu başarmak ile kendilerine sabır ile çalışmaya devam etmelerini, hayallerinin ve hedeflerinin arkasını bırakmamalarını tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

Aydeğer: “Sizlerin katkısının büyük olacağına inanıyoruz”

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer turizm sektöründe başarılı olmanın yollarını anlattığı konuşmasında mezun olarak sektöre adım atmaya hazırlanan öğrencilere hitaben: “Turizm sektörünün Çanakkale’de kalkınmasının yanı sıra bölgemizin ve ülkemizin güçlü kalkınması ve dünyanın lider ülkeleri arasında olma çabası yeni mezunların da katılımı ile ivme kazanacaktır. Biz bugüne dek bunun için yoğun çabalar sarf etmiş turizmciler olarak, siz genç meslektaşlarımızın heyecanını görmekten ayrıca mutluluk duyuyoruz. Çanakkale tarihi, kültürel ve doğal değerleri ile marka haline gelmiş, yerel projelerin devlet tarafından desteklenmesi ile de giderek dünyaca önem kazanan bir destinasyon haline gelmiştir. Destinasyon yönetimi konusunda aldığınız eğitimler ile bundan böyle sektöre sizlerin de katkısının büyük olacağına inanıyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST