Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÇOMÜ’de toplandı

KALEM Farkıyla...

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÇOMÜ’de toplandı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÇOMÜ’de toplandı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Rektörler Danışma Üst Kurulu ve Yönetim Kurulu Toplantısı, TÜSF Rektörler Danışma Kurulu Başkanı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat başkanlığında Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirildi.
Türkiye’de üniversite sporlarının gelişimine dair konular konuşulduğu ve bir sonraki toplantının gündemi belirlendiği toplantıda federasyon tarafından gerçekleştirilen etkinliklere dair bilgiler verildi.

Toplantıda, Avrupa Üniversiteler Kürek Şampiyonası, 1453 Fetih Spor Fest kapsamında gerçekleştirilecek Fetih Kros, Kürek, Dragon Boat, Yelken, Geleneksel Okçuluk Etkinlikleri, Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası, Avrupa Üniversite Oyunlarına katılım, Hentbol Wordclup’a katılım gibi önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek pek çok uluslararası spor faaliyetleriyle ilgili görüş ve öneriler paylaşıldı. Düzenlenen toplantıya; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantı öncesi ÇOMÜ Rektörlükte gerçekleşen makam ziyaretinde günün anısına hediye takdimi gerçekleştirildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST