Turkovac ilçelerde de uygulanacak (Videolu Haber)

KALEM Farkıyla...

Turkovac ilçelerde de uygulanacak (Videolu Haber)

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk Turkovac aşısının bu haftadan itibaren tüm ilçelerde uygulanmaya başlayacağını söyledi.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk geçtiğimiz ay Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde uygulanmaya başlayan yerli aşı Turkovac’ın bu haftadan itibaren bütün ilçelerde uygulanmaya başlayacağını söyledi. Şu ana kadar binlerce vatandaşın Turkovac aşısı olduğunu belirten Baştürk, yerli aşının ilçelerde uygulanmaya başladığında sayının artacağını belirterek, “Halkımızı talebi gayet yerinde. Türk bilim adamlarının geliştirdiği aşıyı bekleyen vatandaşlarımız da vardı. Biz de Bakan beyin duyurusundan sonra tüm ilçe hastanelerde aşının yapılacağı hazırlıklara başladı. Gün içinde yavaş yavaş duyurulara başlayacağız. Bunun için merkeze gelmek zorunda olmayacaklar. Yavaş yavaş tüm ilçelerimizde Turkovac aşımızı yapılabilecek hale geleceğiz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST