U21 Ligi kalktı

KALEM Farkıyla...

U21 Ligi kalktı

U21 Ligi kalktı

Türkiye Futbol Federasyonu, ‘Türk futboluna yeterli katkıyı vermemesi’ nedeniyle U21 ligini kapattı. Profesyonel futbol takımlarının U21 takımları tarih olurken, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un genç yetenekleri farklı takımların yolunu tuttu, bazıları ortada kaldı. A Takım kadrosunda da yer alan bazı genç yetenekler ise kadroda kalmak için son güçleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

TFF, Kulüpler Birliği ile aldığı ortak kararla U21 liglerinin beklenen katkıyı sağlayamadığını ve bu ligin yerini dolduracak alternatif organizasyonlar üzerinde çalışma yapacağını açıkladı. Profesyonel futbol takımlarının U21 takımları artık tarih olurken, 19 yaşını geçmiş olan yıldız adaylarının profesyonel sözleşmeye imza atması gerekiyor. Alınan karara göre Alınan karara göre A takımın altında devam eden U19 liginde 8 kişilik ek kontenjan açılacak. Böylelikle kulüpler, 19 yaş üstü-21 yaş altı olan ve profesyonel sözleşme imzalatmadığı bazı futbolcularını U19 takımında oynatabilecek. Kulüpler ek kontenjanın içerisinde 2 yabancı oyuncu da oynatılabilecek. Ayrıca oradan da oyuncuları A takıma gönderme imkanı tanınacak

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST