Uçak kazası tatbikatı yapıldı (Video)

KALEM Farkıyla...

Uçak kazası tatbikatı yapıldı (Video)

Uçak kazası tatbikatı yapıldı (Video)

2022 yılı geniş katılımlı uçak kazası tatbikatı ÇOMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinin bulunduğu alanda gerçekleştirildi.

2022 yılı geniş katılımlı uçak kazası tatbikatı ÇOMÜ Sağlık Bilimler Fakültesinin bulunduğu alanda gerçekleştirildi. Senaryo gereği tatbikatta enkaz altından 55 yolcu ölü olarak çıkarılırken, 39 yolcu ile kurtarma çalışmalarında yaralanan 8 kişi ise sağ olarak çıkartılarak ekipler tarafından Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine sevk edildi. Çanakkale Havalimanı Acil Durum Planı çerçevesinde; DHMI Çanakkale Havalimanı Müdürlüğü koordinesinde, AFAD İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Kızılay, THY İstasyon Şefliği, ÇOMÜ Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü iş birliği ile “Geniş Katılımlı Uçak Kaza Tatbikatı” ÇOMÜ sağlık bilimler fakültesinin bulunduğu yerin yakının da gerçekleştirildi. Tatbikat Hazırlık Komisyonu tarafından hazırlanan senaryo gereğince; Çanakkale-Çumra Seferini yapan 88 yolcu ve 6 mürettebatı bulunan Kızıl-Erdem Hava yollarına ait TK15479 Sefer Sayılı Boeing 737-800 Tipi Uçak havalimanı son yaklaşmasında teknik bir arıza sebebiyle ÇOMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi bahçesine düştü. Tatbikatta toplam 149 personel, kazazedeler ve yolcu yakınlarını canlandıran 133 ÇOMÜ Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencisi de görev aldı.
Gerçeğini aratmayan 2022 yılı geniş katılımlı uçak kazası tatbikatı sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST