Üçüncü toplantı yapıldı

KALEM Farkıyla...

Üçüncü toplantı yapıldı

Üçüncü toplantı yapıldı

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 yılı 3. toplantısı ÇTSO’da düzenlendi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2022 yılı 3. olağan toplantısı; Çanakkale Valisi
İlhami Aktaş başkanlığında, Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, kamu kurumlarının müdürleri, dernek ve federasyon başkanlarının iştirakleri ile ÇTSO ev sahipliğinde düzenlendi. Yapılan açılış konuşmalarının ardından Çanakkale tarımındaki gelişmeler ve istihdama yansımaları üzerine Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ ve ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker birer sunum gerçekleştirdiler. Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz tarafından Aktif İşgücü Programlarında güncel gelişmeler ile ilgili kurulun bilgilendirilmesinin ardından söz alan İş ve Meslek Danışmanı Sibel Şengün 2022 yılında gerçekleştirilen İŞKUR faaliyetleri konusunda kurulu bilgilendirdi. Tarım faaliyetlerinde çocuk işçiliği ve genç istihdamı, Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona gönderilecek engelli projelerinin Kurul onayına sunulması ile 2022 Nisan-Mayıs-Haziran Denetim Raporlarına ilişkin hususların da gündeme alındığı toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerini belirtmesiyle sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST