Ufolog Yalman, Nemrut’u işaret etti

KALEM Farkıyla...

Ufolog Yalman, Nemrut’u işaret etti

Anadolu’da Adıyaman ili sınırları içerisinde bulunan Nemrut Dağı birçok efsaneye konu olmuştur. Dünyanın 8’inci harikası olarak nitelendirilen Nemrut Dağı ile ilgili çok konuşulacak bir iddia, dünyaca ünlü Ufolog Yalçın Yalman’dan geldi. Yalman, Nemrut Dağı’na gömülü bir uzay gemisi olduğunu dile getirerek, geminin keşfinin sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın tarihini değiştireceğini söyledi.

Üzerinde yer alan heykeller nedeniyle ‘tanrıların dağı’ olarak da bilinen Nemrut Dağı bir gizemi barındırıyor. Eski çağlarda dağın yamaçlarında hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı I. Antiochos, tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için ile Helenistik Dönemin en görkemli kalıntılarını burada bırakmış. Tanrı heykelleri ve diğer arkeolojik bulgular gün yüzüne çıkarılsa da Nemrut Dağı üzerinde çalışmalar yapan arkeologların üzerinde ittifakla birleştiği önemli bir nokta var. Arkeologların aktarımına göre dağın içinde oyularak hazırlanmış ikinci bir bölüm bulunuyor. Gizli bölümü bulmak amacıyla Roma döneminden günümüze dek tüneller açılmakta fakat bu girişimlerin hiçbiri başarılı olamadı. Bahsi geçen bölümün bu kadar gizli olmasından dolayı bilim adamları bu bölümde çok önemli bulgular olabileceğini düşünüyor.  Bilim insanlarının üzerine kafa yorduğu Nemrut Dağı ile ilgili çok konuşulacak bir iddia da dünyaca ünlü Ufolog Yalçın Yalman’dan geldi. Ufolog Yalman, uzun yıllardır Nemrut Dağı ile ilgili görülerin rüyalarında yer aldığını ve Nemrut Dağı’nın içerisinde ‘uzay gemisi’ olduğunu iddia etti.

Çeşitli kurumlarca gerçekliği ispatlanan Kumburgaz UFO videosu

“Türkiye’nin ekonomisini değiştirebilir”

Nemrut Dağı konusunun çok önemli olduğunu dile getiren Ufolog Yalçın yalman, konuyla ilgili şunları söyledi; “Yıllardır o Nemrut Dağı’nın tepesinde yaklaşık bin yıldır bir uzay gemisi vardır. Ben bunu hep rüyalarımda yıllardır görüyorum, son zamanlarda yine görmeye başladım. Buna birileri elini uzatmıyor. Orada Türkiye’nin tarihini değil Dünya’nın tarihini değiştirecek olay var. Türkiye’nin ekonomisini değiştirebilir. Ben bunu ispatlarım, kellemi de ortaya koyarım.”

Yalçın Yalman tarafından çekilen Kumburgaz Ufo videosundaki varlıklar

“Bedenimle, ruhumla bir yere bindim”

Ufolog Yalçın Yalman ile gerçekleştirdiğimiz söyleşinin devamı, tanımlanamayan uçan objeler (UFO) ve uzaylıları konuştuk. Sahte olmadığı ispatlanmış onlarca UFO videosu çeken Yalçın Yalman’ın UFO gözlemleri çocukluk yıllarına dayanıyor. “UFO olayı anlatmakla bitmez, bir sene oturup konuşalım yine bitiremeyiz” diyen Ufolog Yalman, dünya dışı yaşam ile ilgili ilk temasını şu sözlerle anlatıyor; “Benim rahmetli babam balıkçılık yapardı. Tekneyle lüfere çıkardık. Gökyüzüyle hiç alakam yok iken, balık tutmaya gittiğimiz sırada tepemde beyaz bir ışık görmeye başladım. Üç-beş gün bu olay tekrarlanınca rahmetli babama ‘ya baba bembeyaz ay yakın duruyor’ dedim. O da ‘e oğlum o aysa bu yay mı’ dedi. Bu olayın ardından bir zaman geçti. Bir gün Kumburgaz’da arkadaşlarla tepeye çıkıyorduk. Baktım bir şeyler hareket ediyor. Tam sigara yakacak iken bir ışığın bana büyüdüğünü ve aşağıya doğru indiğini gördüm. O gün elimde ne kamera ne de bir şey var. Hiçbir şey yok. İlk temasım böyle başladı. 14-15 yaşlarındayım. Ondan sonra bedenimle, ruhumla bir yere bindim. Gözümü sabahleyin açtım, ayağımda bir dolara işaretine benzer işaret olduğunu gördüm. Sonrasında doktora gittim. Doktorun verdiği raporda ciltle bir alakası olmadığını söylediler, bilemediler.”

“45 yılımı bu UFO’lara verdim”

Ufolog Yalman UFO çekimlerine nasıl başladığı şu sözlerle anlattı; “Gel zaman, git zaman çalışıyorum. Belli boş vakitlerimde artık devamlı gökyüzüne bakmaya başladım. Şu anda 60 yaşındayım, 45 yılımı bu UFO’lara verdim. Askerliğimde bile 3-5 nöbeti bana iki dakika gibi geliyordu, hep yıldızları izliyordum. Konumlarını öğrenmeye çalışıyordum, kuzeyi-batıyı, hangi ayda ne zaman geçiyorlar… Bunlar hep böyle kafamda yerleştiler. Babam rahmetli olduktan sonra kendime bir kamera aldım. Çekimler yapmaya başladım.”

“Depremler ile UFO’ların bir ilgisi var.”

Ufolog Yalçın Yalman, depremler ile UFO’ların bir ilgisinin olduğu da dile getirdi. Yalman konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “17 Ağustos 1999 depremi gecesi 80’e yakın UFO gördüm. Gece 03:30’dan sabahın 06:00’ına kadar izlediğim gözlemim belki 80’den de fazlaydı. Hepsi şehrin üzerindeydiler. Depremler ile UFO’ların bir ilgisi var. Sebebini tam bilmiyorum ancak UFO’ların kullandığı manyetik alan enerjisi ile bir ilgisi olduğunu düşünüyorum.”

“İyisi de kötüsü de var”

“Uzaylılar iyi mi kötü mü?” sorusunu yanıtlayan Yalman şunları söyledi; “Dünyada nasıl Çinlisi, Kızılderilisi, Siyahisi var ise ırk olarak; Samanyolu Galaksisi’nde 8 buçuk milyar ırk var. İnsanların nasıl iyi ve kötüsü var ise uzaylıların da iyisi de var kötüsü de var. Bizler 80-90 sene bilemedin 120 sene yaşıyorsak, onlar 250-300 sene yaşıyor”

“Şu anda zaten kontak kuruluyor”

“Uzaylılar bizimle kontak kuracak mı?” sorusuna ise Ufolog Yalman; “Şu anda zaten kuruluyor. NASA’nın amacı ne? Bugün Mars’a neden gidiliyor? Neden katrilyon dolarlar harcanıyor? İnsan neslini devam ettirebilmek için. Dünya bir noktadan sonra bitecek. Çoğu bilim adamı zaten bunu söylüyor. Ancak insanoğlu çoğu şeye inanmıyor.” diyerek cevapladı.

“Hepimiz göreceğiz”

“Tanrıların Arabaları kitabını yazan Erich Von Däniken, uzay üssünün Türkiye’de olacağını söylüyor. Belki 2020, belki 2023’ten sonra. İnsanoğlu onların hepsini çıplak gözle görecek. Hepimiz göreceğiz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST