Ülgür Gökhan’dan “alkol yasağı” açıklaması: “Kararı tam inceleyemedim…”

KALEM Farkıyla...

Ülgür Gökhan’dan “alkol yasağı” açıklaması: “Kararı tam inceleyemedim…”

Ülgür Gökhan’dan “alkol yasağı” açıklaması: “Kararı tam inceleyemedim…”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tam kapanma günlerinde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan alkol satışı yasağına dair kararla ilgili açıklama yaptı. Gökhan, ilgili kararın kendisine gece bildirildiğini ve tam inceleme fırsatı bulamadığını ifade etti.


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tam kapanma günlerinde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan alkol satışı yasağına dair kararla ilgili açıklama yaptı. Gökhan, açıklamasında şöyle dedi: “30/04/2021 gecesi saat 22.00’de evimde dinlenirken kapım çalınarak tarafıma imzalatılan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararını ertesi gün inceleme fırsat buldum. Çanakkale Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 30/04/2021 tarih, Karar No:4/L sayılı kararının 4.ve 5.maddelerinin İçişleri Bakanlığının 30/04/2021 tarih ve 7770 sayılı Genelgesine uygun olmadığı tarafımca görülmüştür.


“4.madde; Ticari faaliyetler için, Merkez ilçede nöbetçi döviz bürolarının Ticaret ve Sanayi Odası tarafından belirlenerek ilan edilmesine ve ilan edilen döviz bürosunun açık bulundurulmasına, Kaymakamlıklarımız tarafından ihtiyaç olduğu tespit edilmesi durumunda da Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her ilçede bir adet olacak şekilde nöbetçi döviz bürolarının belirlenerek ilan edilmesine ve ilan edilen döviz bürosunun açık bulundurulmasına, 5. madde; Tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olmasına, market, bakkal, büfe gibi yerlerde de alkol ürünü satılmamasına, maddelerinin 7770 Genelgede yer almadığından, Hıfzıssıhha Kurul Kararında bu maddelerin bulunmasının yersiz olduğu kanaatimdeyim. Bu nedenle, karardaki imzamı 4. Ve 5.maddelere ilişkin olarak geri çektiğimi ve karardaki oybirliği ibaresinin oyçokluğu olarak düzeltilmesi hususunu bilgilerinize sunarım.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST