Ülgür Gökhan’dan o sözlere sert tepki: “Tekbir getirin dediler, Şimdi Fatiha okuyoruz!”

KALEM Farkıyla...

Ülgür Gökhan’dan o sözlere sert tepki: “Tekbir getirin dediler, Şimdi Fatiha okuyoruz!”

Ülgür Gökhan’dan o sözlere sert tepki: “Tekbir getirin dediler, Şimdi Fatiha okuyoruz!”

Çanakkale Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı, dün saat 17.00’da Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ülkenin dört bir yanında meydana gelen orman yangınlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Müdahalelerin yetersiz kaldığını, dahası bu süreçte insanın aklıyla alay eden açıklamalar yapıldığını ifade ederek “Adam çıkıyor, ‘benim de evim yansaydı’ diyecektiniz diyor. Öteki çıkıyor, ‘yangının sönmesi için tekbir getirin’ diyor. Artık tekbir değil, Fatiha okuma noktasına geldik” dedi.

Çanakkale Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı, sün saat 17.00’da Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Sosyal Konutlar Mevkii, Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklinin gündeme geldiği toplantıda Başkan Ülgür Gökhan, yaşanan orman yangınlarıyla ilgili görüşlerini belirtti.

“ÜÇ TANE KİRALAMAYLA BUNUN OLMAYACAĞI BELLİYDİ”
Gökhan, “Sabotaj oldu, kundaklama oldu, neden olduysa oldu. Zamanında tedbir almamız gerekirdi, ormanlarımızı yangından korumak için gayret göstermek durumundayız. Polemik yapmanın zamanı değil ama Karadeniz’inden tutun, hem iç kıyısı hem dış kıyısı, Marmara’dan Kilis’e kadar yangın tehlikesi olan bir alan burası. Çanakkale’de de yangınlar geçirdik. Dolayısıyla ülkemizin gerçekten yangın söndürme araçlarına, özellikle uçağa ihtiyacı var. Sadece üç tane kiralamayla bunun olmayacağını biliyor olmamız gerekirdi. Uçak alımıyla ilgili özel bir kampanya bile yapılabilir. Turizm mahvoldu, pandemiyle birlikte zaten kötü durumdaydık. Yangınla iyice mahvolduk. Durum böyleyken hala inanın aklıyla alay eden açıklamalar yapanlar var. Biri yağmur duasına çıkalım, diyor. Diğeri tekbir getirin yangın söner, diyor. Ama şimdi Fatiha okuma durumuna geldik” dedi.

“TROYA FESTİVALİNİN MÜZİKLİ KISMINI ERTELEDİK”
Başkan Ülgür Gökhan, öte yandan 10 Ağustos’ta düzenlenecek olan Troya Festivaliyle ilgili de bir duyuruda bulundu. Gökhan, yaşanan yangın felaketinden dolayı bazı kararlar aldıklarını belirterek, “Festivalin müzikle ilgili bölümlerini ileri bir tarihe erteledik, sanatsal ve kültürel faaliyetleri ayın 10’undan itibaren yapacağız” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST