“Ülkeyi hainlerle yan yana olan kişilerle mi düzeltecektiniz?”

KALEM Farkıyla...

“Ülkeyi hainlerle yan yana olan kişilerle mi düzeltecektiniz?”

“Ülkeyi hainlerle yan yana olan kişilerle mi düzeltecektiniz?”

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Fethullah Gülen’le fotoğrafı olan bir ismin getirilmesini kınadı.
Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın görevden ayrılıp Nureddin Nebati’nin göreve geldiği duyuruldu. Nebati’nin FETÖ Elebaşısı Fethullah Gülen’le fotoğraflarının çıkmasının ardından ise çok sayıda siyasetçi bu karara tepki gösterdi. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu kararı kınadı. Ural şöyle dedi: “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu! Ülkenin sürekli bir yerden bir yere savrulduğunu artık herkes biliyor, herkes görüyor. Tek adam rejimi bu ülkenin kaderi değildir, olamaz… Siyaset ilkelerle ve etik kurallarla yapılmalı Devlet ise liyakat ve Devlet kadrolarıyla yönetilmelidir. Hükümetler seçimle gelir, seçimle gider, Ülkeyi krize götüren iktidarlar istifa eder gider veya seçim yapılır yeni seçilenler gelir, yeni Hükümetler kurulur ülkeyi yönetir. Ülke yönetilir, Cumhurbaşkanı ise bunun güvencesidir. Artık battığınızı, Ülkeyi batırdığınızı tüm halkımız biliyor. Nedir bu hal, nedir bu sorumsuzluk! Vatan hainleriyle yan yana olan kişilerle mi düzelteceksiniz batırdığınız ülkeyi… Yeni Maliye ve Hazine Bakanı’nın kim olduğunu, liyakatini halkımızın takdirine bırakıyoruz. Halkımız çözümü biliyor ve net olarak ortaya koyuyor, çözüm hemen seçim diyor, duyun artık…”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST