Ultrason çekimleri aynı gün içerisinde

KALEM Farkıyla...

Ultrason çekimleri aynı gün içerisinde

Ultrason çekimleri aynı gün içerisinde

Mehmet Akif Ersoy Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali günde ortalama 450 ultrasonun çekildiği hastanede ultrason randevusu alan hastaların uzun süre beklemelerinin önüne geçilmek için yeni bir sisteme geçildiğini ifade etti.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Hastanesinde artık ultrason randevusu alan hastalar uzun süre beklemeyeceğini söyledi. Yeni bir sisteme geçildiğini belirten Başhekim Tali, “Hastanemizde hizmet veren ultrason hizmetlerinin daha etkin ve kısa sürede verilebilmesi için yapılan çalışmalar hayata geçirildi. Günde ortalama 450 ultrasonun çekildiği hastanemizde ultrason randevusu alan hastaların uzun süre beklememeleri ve mağdur olmamaları için yeni bir sisteme geçildi. Ultrason randevusu alan hastaların, en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde çekimleri yapılıyor. “Meme, tüm batın, üriner sistem, alt-üst abdomen ultrason görüntüleme işlemleri randevulu olarak yapılırken acil hastalar ve yatan hastaların da randevusuz olarak bu sıralamaya dahil olmasından dolayı yoğunluk yaşanan ultrason biriminde yeni başlamış olan hizmet alımı uygulamasıyla yoğunluğun azaltılması planlanıyor. Yapılan bu çalışma ile ultrason çekimleri aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir” dedi. Öte yandan
Radyoloji Ünitesinde de röntgen, tomografi ve mamografi çekimlerinin aynı gün içerisinde çekildiği ve 3 gün içesinde ise raporlandığı belirtildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST