Üniversite öğrencilerine kamuda istihdam

KALEM Farkıyla...

Üniversite öğrencilerine kamuda istihdam

Üniversite öğrencilerine kamuda istihdam

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye Çalışma ve İş Kurumu tarafından tüm Türkiye’de ilk kez bu yaz uygulanmaya başlayan Sosyal Çalışma Programı ile birçok öğrenci kamu kurumlarında çalışma fırsatı buldu.
Temmuz ayında başlayan bu proje ile Çanakkale İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde toplam 25 öğrenci istihdam edildi. İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda öğrencilerle bir araya gelen Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ: “İlk defa uygulanan bu proje, üniversite de okuyan gençler açısından çok iyi bir fırsat. Sosyal Çalışma Programı ile 3 aylık yaz tatillerini kamu kurumlarında değerlendiren öğrenciler bu proje sayesinde; üniversitede eğitim aldıkları bölümler ile ilgili uygulamaya yönelik işleyişi ve ileride edinecekleri mesleklere yönelik bilgi sahibi olmanın yanında, kamuda çalışma prensibini ve kamu düzenini de öğrenmiş oldular” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST