Üniversitelerin alan bazında yetkinlik analizi değerlendirildi

KALEM Farkıyla...

Üniversitelerin alan bazında yetkinlik analizi değerlendirildi

Üniversitelerin alan bazında yetkinlik analizi değerlendirildi

Üniversitelerin Alan Bazında Yetkinlik Analizi Bilgilendirme toplantısı geçtiğimiz gün online olarak yapıldı. Toplantıya ÇOMÜ’yü temsilen ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden katıldı.


Üniversitelerin yetkinlik bazlı karşılaştırma raporu yayınlandı. Üniversitelerin teknoloji alt alanları bazında araştırma performanslarının karşılaştırmalı olarak değerlendirilebilmesini sağlayan “Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi”, TÜBİTAK danışma ve grup yürütme kurulu ile araştırma merkez ve enstitülerinden yetkin uzmanlarının değerlendirmeleriyle üniversitelerin eğitim alanları dikkate alınarak oluşturuldu. Üniversitelerin alan bazında yetkinlik analizi bilgilendirme toplantısı ise Zoom bağlantısı üzerinden 192 üniversitenin katılımıyla TÜBİTAK tarafından gerçekleştirildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’in katıldığı toplantı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın açılış konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Hasan Mandal, alan bazlı yetkinliklerin ne anlama geldikleri konusunda bilgiler aktardı. Açılış konuşmasının ardından üniversitelerin alan bazında yetkinlik analizi metodolojisinin nasıl olduğu, sonuçları ve analizinin yorumlanması konuları hakkında bir bilgilendirme sunumu gerçekleşti. Toplantı, sonuçlara yönelik değerlendirme ve soru cevap bölümüyle sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST