Ünlüler de sessiz kalmadılar

KALEM Farkıyla...

Ünlüler de sessiz kalmadılar

Ünlüler de sessiz kalmadılar

Kirazlı Köyü Balaban mevkiinde yapılması planlanan metalik maden arama faaliyetleri ile ilgili sanatçılar sessiz kalmadı. Ünlüler Kaz Dağları’na yapılanlara bir son verilmesi gerektiğini belirtti.

HAFTAYA ORADA OLACAĞIM

Kerem Bursin omuriliğini 4 hafta önce kırdığını, geçmiş olsun mesajları için de çok teşekkür ettiğini ancak kendisinden çok daha önemli başka bir konunun olduğunu belirterek şunları söyledi “Şu an benden, omuriliğimden, okuyacağınız bir ton şeyden çok ama çok önemli bir mevzu var. O da Kaz Dağları. Kaz Dağları’na sahip çıkmamız lazım. Kaz Dağları’nın ilgiye ihtiyacı var, sevgiye ihtiyacı var, bizlere ihtiyacı var. O yüzde önümüzdeki hafta ben inşallah orada olacağım. Sizler de orada olun. Hep birlikte sahip çıkalım”

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ, KAZ DAĞLARI DEŞİLMEZ

Şahan Gökbakar, “Bu güzel ülkeyi ve Kaz Dağları’nı kendi çıkarları için kimse elimizden Alamos…O ağaçlar senin çocuğunun, benim çocuğumun ey vatandaş…Kaz dağları bir tane..Çanakkale bir tane…O şehirde ne destanlar yazıldı, iyi bilir yabancılar… Çanakkale geçilmez diye boşuna denmedi… Çanakkale geçilmez, Kaz Dağları deşilmez…”

YUH YUH!

Ceylan Ertem, “Oraya dokunma, buraya dokunma diyerek ömrümüz çürüyor. Bu nasıl bir vicdansızlık, nasıl bir akılsızlık, kalpsizliktir! Yazıklar olsun! YUH YUH ! “…Bu kadar milletin hakkın alanlar Onları kandırıp zevke dalanlar Diplomayla olmaz hakim olanlar Suçsuzun başına çöktüm ise yuh! Yuh sen öyleysen, yuh ben böyleysem, Yuh yuh soyanlara, soyup kaçıp doyanlaraİnsana (hayvana ve doğaya) kıyanlara YUH!”

KATLİAM DURDURULMALIDIR

Piyanist Dengin Ceyhan, “Ülkemize yapılan Neo Manda ve Himaye kalkışmasıdır doğaya verilen bu tahribat, ne Kazdağları ne Salda Gölü ne Şirince ne de Hasankeyf’e dokunulmamalıdır. Bir an önce bu katliam durdurulmalıdır”

BIKTIK USANDIK

Kesilen ağaçlar sonrası Kaz Dağları’ndan çekilen görüntüyü paylaşan Feridun Düzağaç, “Bu fotoğraftaki katliamdan, gariplikten, çirkinlikten, aç gözlülükten bıktık ve usandık. #kazdağlarıhepimizin

KİMSİNİZ SİZ?

Athena- Gökhan Özoğuz, “Bu nasıl bir zihniyettir? Dünyanın en iyi 2. oksijen kalitesine sahip olan Kaz dağlarını nasıl bu hale getirirsiniz? İzni veren kim? Kimsiniz siz? Bu ülke kimsenin malı değildir! BU BİR KATLİAMDIR! Lanet olsun bu Cehalete, Yazıklar olsun bu Vicdansızlığa. #KazdağlarıHepimizin Siyanürle Altın arıyorlarmış! KARDEŞİM KİMSİNİZ SİZ? Kimden izin alıyorsunuz?  O izin veren neye dayanıp izin veriyor? Orası Kaz dağları Türkiye’nin akciğeri. ALLAH BELANIZI VERSİN!”

GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ VİCDANSIZLAR

Mehmet Aslantuğ, “Çanakkale’de uğruna yüz binlerce şehit verilmiş vatan toprağını, üstelik ‘Türkler taş taşıma işinde çok iyi’ diye bizimle dalga geçerek katlediyorlar. Bu direniş devlete karşı değil, gözünü para hırsı bürümüş vicdansızlara karşıdır” Simge Özden

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST