Ural, “Hastaneye yapılan yardımlar durduruldu”

KALEM Farkıyla...

Ural, “Hastaneye yapılan yardımlar durduruldu”

Ural, “Hastaneye yapılan yardımlar durduruldu”

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural pandemi hastanesi ilan edilen ÇOMÜ Araştırma Hastanesine, Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan desteklerin durdurulması konusuna açıklama beklediklerini belirtti.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural Çanakkale Belediyesi tarafından koronavirüs ile mücadele günlerinde pandemi hastanesi ilan edilen ÇOMÜ Araştırma Hastanesi çalışanlarına verilen desteğin durdurulduğunu söyledi. Ural yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “Ülke olarak koronavirüsüne karşı topyekün mücadele verdiğimiz günlerden geçiyoruz. Bu zor günlerin, tüm kurumların bir arada dayanışarak mücadele etmesiyle aşılacağına inanıyoruz. Çanakkale Belediyesi hiç bir ayrım gözetmeksizin, toplumun tüm kesimlerine hizmet etmektedir ve etmelidir de. Tıp Fakültesi Karantina Hastanesine bir kamu kurumu olan Çanakkale Belediyesi tarafından verilen desteklerin durdurulması yönünde bir yaklaşımı doğru bulmuyoruz ve yetkililerden bu konuda bir açıklama bekliyoruz. Dayanışmaya ve yardımlaşmaya en çok ihtiyacımızın olduğu bu dönemde, Çanakkale Belediyesi tarafından Tıp Fakültesi Karantina hastanesine yönelik olarak verdiği ve ayrıntılarını Çanakkale kamuoyu ile sonradan paylaşacağımız sağlık hizmetlerinin neden durdurulduğunun yetkililer tarafından Çanakkale kamuoyuna açıklanmasını istiyoruz. Yetkilileri toplumu derinden yaralayan bu kararlarından bir an evvel vazgeçmeye ve duyarlı davranmaya davet ediyoruz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST