“Üretici mutsuz ve dertli”

KALEM Farkıyla...

“Üretici mutsuz ve dertli”

“Üretici mutsuz ve dertli”

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, üreticinin gider masraflarına dikkat çekerek mevcut iktidarın çiftçiyi ve üreticiyi yeteri kadar desteklemediğini söyledi. Ural, “Üreticilerimiz mutsuz, üreticilerimiz dertli… Bu enflasyon demektir, bu fiyat artışı pahalılıktır, bu yönetemediğinizin göstergesidir” dedi.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, üreticinin sesine kulak vererek açıklamalarda bulundu. Ural, üreticinin zor durumda olduğunu söyleyerek şöyle dedi: “Üreticilerimiz mutsuz, üreticilerimiz dertli… Bir kilo süt ile 2 kilo yem alınması halinde üretici bu işten yaşamını sürdürebilir, gelişmiş ülkeler üreticiyi desteklerken, tüketicinin de ürünü pahalıya almaması ve enflasyon yükselmemesi için destekliyor, biz de desteklemeyi azaltıyoruz.”
“Bu enflasyon demektir, bu fiyat artışı pahalılıktır, bu yönetemediğinizin göstergesidir. Üreticisine sahip çıkan sektör temsilcilerini kutlarım.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST