Usta isimler hünerlerini sergiledi (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Usta isimler hünerlerini sergiledi (videolu haber)

Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali, geçtiğimiz gün Çanakkalelilerle buluştu. Usta isimlerin hünerlerini sergilediği festival büyük ilgi gördü.
Somut olmayan kültürel mirasımızın yaşatılması amacıyla, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması, bunu uygulayan ustaları desteklemesi, yeni kuşaklarda farkındalık yaratılması gibi bir dizi koruma tedbirinin uygulanması amacıyla düzenlenen Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali, geçtiğimiz gün başladı.
Kültür ve Turizm Bakanlığının Devlet sanatçıları olarak seçtiği kırk seçkin ustanın Çanakkalelilerle buluştuğu etkinlikte, her stantta ustalar, hünerlerini ve eserlerini sergiliyor. 26 Eylül pazar gününe kadar devam edecek festival çerçevesinde geleneksel el sanatlarının örneklerinin sunulması, el sanatı icra eden sanatkarların tanıtılması ve desteklenmesi, ayrıca geleneksel el sanatları konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde farkındalık yaratılması amaçlanıyor.
Esra Çanlı

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST