Usta sanatçılara büyük ayıp

KALEM Farkıyla...

Usta sanatçılara büyük ayıp

Usta sanatçılara büyük ayıp

Bozcaada’da düzenlenen Notfest Tiyatro Festivalinde Bozcaada Kalesi içerisinde ayrılan alanda gösterilerini sergileyecek olan sanatçılar Genco Erkal ve Şevket Çoruh’a ‘fiziki şartlar uygun değil’ denilerek kale içerisindeki etkinliklerini yapmalarına izin verilmedi.

Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü Bozcaada’da 27-29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Notfest Tiyatro Festivalinde sahne alacak sanatçılar Genco Erkal ve Şevket Çoruh’un oyunlarından iki gün önce kalenin fiziki yapısının müsait olmamasını gerekçe göstererek oyunlara izin vermedi. Bu nedenle sanatçılar gösterilerini Cumhuriyet Meydanında yapacak.

ADALILAR TEPKİLİ
BirGün Gazetesinde yer alan habere göre vatandaşlar, Cumhuriyet tarihi öncesinden bu yana Bozcaada Kalesinde üzüm festivallerinin, konserlerin, tiyatro oyunlarının vb tüm etkinliklerin yapıldığını, temmuz ayında bile kalede konserler gerçekleştiğini, alındığı iddia edilen kararın kaleyi korumakla ilgili olmadığını, sadece Genco Erkal ve Şevket Çoruh gibi isimlerin muhalif olması nedeniyle izin verilmediğini belirterek karara tepki gösterdi.
Genco Erkal ise Twitter’da konu ile ilgili haberi RT yaparak “Her yerde her fırsatta karşımıza çıkıyorlar” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST