Uyanık hükümete sordu; “Bu neyin cezası?”

KALEM Farkıyla...

Uyanık hükümete sordu; “Bu neyin cezası?”

Uyanık hükümete sordu; “Bu neyin cezası?”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi üzerinden Çanakkale’de gerçekleştirilen metalik maden arama faaliyetlerini eleştirdi. Uyanık yaptığı açıklamada; “Bu halk size ne yaptı? Bu neyin cezası?” dedi.

Bu kadar uçmak bizi yordu diyerek sözlerine başlayan CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, yaptığı yazılı açıklamanın devamında şunları söyledi; “Türk Tipi Başkanlık Sisteminde uçuşa geçeceğimizi, Sayın Cumhurbaşkanımız seçim konuşmalarının hemen hemen hepsinde söylemişti. Halkımız bu uçuştan çok yoruldu. Sakin, huzurlu ve mutlu olduğu yıllara dönmek istiyor. Bu uçuşa geçtiğimiz son bir yılda; gelirimiz dışında her şeye zam üstüne zam geldi, terör belasının içinde iyice boğulduk, işsizlik rekor seviyede, tarım bitti, inşaat durdu, en yaşanabilir seçilen şehrimizde karantina uygulanır oldu. Döviz kurları fırladı gitti. Bu yükselmenin sebebi olarak gösterilen papaz çoktan evine ulaştı. Zaten ekonomimiz iyi olsaydı elektriğe, doğalgaza, gıdaya ve mazota tekrar tekrar zam yapılmazdı herhalde. Ekonomimizi düzeltmek; çok uluslu şirketlere memleketimizi peşkeş çekmekle değil, her zaman söylediğimiz gibi sürdürülebilir gerçek, barışık bir üretim ile mümkündür, yok ederek değil. Birçok canlıya ev sahibi olan yüzyıllardır insanlığa yeraltı ve yerüstü zenginliği ile şifa veren, karnımızı doyuran, sığındığımız, yuvamız olan, bin pınarlı Kazdağlarımız ile bu kadar uğraşmanız bu değerleri, tahta, masa ve kâğıt ihtiyacımıza indirgemesi tarihte yerini almıştır. Şehrimizin tek su kaynağı Atikhisar Barajının su havzasında altın aramak ve bunu siyanür ile işlemek için altıncı şirkete verdiğiniz maddi destekleri, keşke Çanakkale Esnafına yapsaydınız. Hem ekonomi canlanmış olurdu, hem de suyumuz zehirlenmesin diye insanlar feryat etmek zorunda kalmazdı. Söyleyin bu halk size ne yaptı? Bu neyin cezası?”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST