Uyanık’tan adaylık yorumu

KALEM Farkıyla...

Uyanık’tan adaylık yorumu

Uyanık’tan adaylık yorumu

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık aday adayların seçim süreci boyunca diğer aday adayları ile ilgili basın üzerinden bilgi paylaşmasının uygun olmadığını belirtti.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Uyanık yapmış olduğu açıklamada mevcut aday adaylıkları ile ilgili tablonun net olduğunu belirterek, “Hiçbir aday adayının, diğer aday adaylarıyla ilgili, basın üzerinden bilgi paylaşması, adaylık kabul süresi, adayların niteliği ile ilgili tavır oluşturulması, uygun değildir. Cumhuriyet Halk Partisi ilkeler ile siyaset üretir. Doğal olan; temsil noktasındaki yerel yöneticilerimiz ve örgüt yöneticilerimizin, partimizin kurumsal kimliğine yakışır şekilde tespitlerini ve önerilerini direkt Merkez İlçe Örgütümüzle paylaşmalarıdır. Sn. Ülgür Gökhan mevcut il belediye başkanı olarak, kendi seçim bölgesi olan Merkez İlçe’den aday adaylığı başvurusu ile ilgili; ücretini ödemiş, dosyasını almıştır. Dosyasını teslim etme süresi her Cumhuriyet Halk Partili üyenin araştırınca görebileceği gibi devam etmektedir. Aday adayıdır veya değildir demek yersizdir. Hele bir başka aday adayının ağzından bunun vurgulanması, aday belirleme sürecine katkı sağlamaz, sadece açıklama yapan kişiyi bağlar.Cumhuriyet Halk Partisi Ülkemizin tek adamla yönetilmeye zorlandığı bu dönemde, dik durarak tüm üyelerinin adaylık sıralamasını belirlediği seçimi yaparak suç işliyorsa, Cumhuriyet Halk Partisi suç işlemeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST