Uz ”İYİ Parti 2814 oy farkla bir milletvekili çıkardı” (Video)

KALEM Farkıyla...

Uz ”İYİ Parti 2814 oy farkla bir milletvekili çıkardı” (Video)

Uz ”İYİ Parti 2814 oy farkla bir milletvekili çıkardı” (Video)

Çanakkale’de seçim sonuçları heyecanla takip edildi. Geçtiğimiz dönem Milletvekilliği yarışında Rıdvan Uz ve Jülide İskenderoğlu vekillik yarışının önemli isimlerindendi. 2018 seçimlerinde 19 oyla kaybeden Rıdvan Uz 2023 seçimlerinde Milletvekili oldu.
Son sonuçlara göre yurtdışı oylarıyla birlikte 2814 oy farkıyla Milletvekilliğini kazandı.
İYİ Parti Milletvekili Rıdvan Uz zaferine ilişkin ”Öncelikle Çanakkale’me teşekkür ediyorum, geçen dönemde 2018’de Çanakkale teveccühleriyle bizleri milletvekili yapmıştı, bu dönem işi daha garantiye aldı, daha yüksek oyla bizi seçtiler. Yurtdışında geçen dönem AK Parti %51 oy almıştı, şimdi %43’e düştü. Yurtdışında da biz kendileriyle ilgili yaptığımız çalışmalarda gördük ki yurtdışında da oylar aşağıya çekildi, artık yurtdışındaki tüm oyların girilmesiyle birlikte kesinleşti ki Çanakkale’de İYİ Parti 2814 oy farkla bir milletvekili çıkardı. Takdir milletimizindi, Çanakkalemiz böyle gördü, biz sandığa inanıyoruz, güveniyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum, Onlar bizi yalnız bırakmadı, biz de bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST