Uz’dan Gökhan’a tepki!

KALEM Farkıyla...

Uz’dan Gökhan’a tepki!

İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Mahalli İdareler Kurulu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan ve yönetimine tepkiler yönelterek; ”Biz tüm ilçelerde CHP’li Belediye başkanları ile uyum içerisinde çalışma sürdürürken Çanakkale Belediyesi ile sürdüremiyoruz. Sebebi şu; ahde vefa yok. 80 yaşına basamak dayamış bir başkan var. Nasıl olsa bir daha kazanamayacağım diyen bir belediye başkanı var” dedi.

Geçtiğimiz gün Ezine’deki ilçe kongresinde bir konuşma yapan İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Mahalli İdareler Kurulu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan ve yönetimine tepkilerini dile getirdi. İstanbul’daki başkanlık seçimlerinde İyi Parti’nin desteğiyle Ekrem İmamoğlu’nun seçildiğini belirten Uz, aynı şekilde Ülgür Gökhan’ın yeniden başkan seçilmesinde Çanakkale İyi Parti yönetiminin etkili olduğunu ifade etti. Fakat Çanakkale’de ittifak ruhunun zedelendiğini söyleyen Uz, konuşmasının devamında ise şunları dile getirdi; ”Şimdi CHP’liler diyor ki Çanakkale’de biz cumhur ittifakına karşı CHP olarak başarılı olduk. Bizde diyoruz ki siz tek başına olmadınız. İyi parti olmasaydı siz tarihte bu kadar belediye başkanlığı görmediniz. Bu ruha lütfen zarar vermeyin. Seçim öncesi Çanakkale Merkez anket sonuçlarında CHP’nin adayının kazanması zor gözüküyordu. Bu anket herkesin elindeydi. Ve seçim sonucunda bizim sayemizde seçilen Ülgür Gökhan başkan oldu. Peki, sonra ne oldu? Uyum içindeyken Çanakkale belediyesinde bu bozuldu. Sebebi şu; ahde vefa yok. 80 yaşına basamak dayamış bir başkan var. Nasıl olsa bir daha belediye başkanı olmayacağım, bu vefayı göstermesem de olur mantığı işledi. Fakat bizlerin sorumluluğu bir pay veya koltuk verilsin anlamında değildi, biz buna hiç anlatamadık. Bizlerin sorumluluğu; sizlere, sizden fazla oy taşıyan İyi Parti ailesinin, İyi Parti’ye gönül verenlerin getirmiş olduğu oyların vebaliyle, bu sorumlulukla biz size yanlış yaptığınız noktada şerhimizi koyuyoruz. Belediye meclis üyelerimizle, teşkilatlarımızla ilçe ve il yöneticilerimizle şerhimizi koyuyoruz. Çünkü bu Millet İttifakının adayıdır, CHP ne kadar oy verdiyse bizim arkadaşlarımız da İyi Partililer de o kadar oy vermiştir. Yapılan her yanlışın da hesabını sorma hakkımız vardır. Bu hakkımızı sonuna kadar da kullanacağımızı buradan ilan ediyorum” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST