Vaka sayıları aldı başını gitti!

KALEM Farkıyla...

Vaka sayıları aldı başını gitti!

Vaka sayıları aldı başını gitti!

İllere göre haftalık vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Çanakkale’de vaka sayıları ise aldı başını gitti. 100 binde 1 olarak açıklanan vaka sayısı 348,81 oldu. Bu oran da 1887 vaka sayısına denk geliyor.

Sağlık Bakanlığı 20-27 Mart tarihleri arasındaki vaka sayılarını açıkladı. Çanakkale 13-19 Mart tarihleri arasında nüfus oranına göre 100 binde olarak açıklanan vaka sayısı 202,75 idi. 20-27 Mart arasındaki vaka sayısı ise 348,81 oldu. Çanakkale’deki bu hızlı artış tablosu korku yaratırken, aynı zamanda ‘Haftalık vaka verilerine göre en yüksek değişim’ kategorisinde İstanbul’dan sonra 2’nci sırada yer aldık. 100 binde 1 oranına göre haftalık vaka sayısı 1887 olarak karşımıza çıktı. Geçtiğimiz aylarda Çanakkale ‘en az vaka sayısına sahip’ şehirlerden biriyken, şimdi bu denli artışın yaşanmasının nedenleri merak ediliyor.
Prof. Dr. Alper Şener ise ülke genelindeki vaka sayılarını gösteren tabloyu yayınlayarak, “Bir gülme geliyor ama niye… Sinirden galiba…” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST