Vali Aktaş göreve başladı (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

Vali Aktaş göreve başladı (Video Haber)

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Nevşehir Valiliğinden Çanakkale Valiliğine atanan İlhami Aktaş görevine başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Nevşehir Valiliğinden Çanakkale Valiliğine atanan İlhami Aktaş dün görevine başladı. Valilikte bir basın toplantısı düzenleyen Aktaş yaptığı açıklamada, “Yaklaşık dört yıldan bir kaç gün fazla yürüttüğüm Nevşehir Valiliği’nden Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile atanmış olduğum Çanakkale Valiliğine dün akşam (çarşamba) itibariyle başlamış bulundum. Görev yapacağımız süre içerisinde valiliğimiz, tüm kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, vatandaşlarımız, iş adamlarımız, köyden kente gelen tüm yurttaşlarımıza sonuna kadar açık olup, vatandaş odaklı bir hizmet anlayışını yürütmeye çalışacağız. Şehit memleketi olan, en çok şehit verdiğimiz ilimizde onlara layık bir yönetim anlayışı sergileyerek gelecekte de Çanakkale’mizin gerek tarım, gerek turizm, gerek doğasını korunması anlamında devletin bize verdiği yetki ve görevler çerçevesinde ilgili kamu kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle, basın mensuplarıyla hep beraber güzel bir yönetim anlayışı içerisinde yürütmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK
Vali İlhami Aktaş açıklamasının devamında bütün vatandaşlara kapılarının açık olacağını belirterek, “Bu göreve atanmamızda bizlere güvenen başta Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanı’mıza ve diğer emeği geçen devlet büyüklerine teşekkür ediyorum. Hem şehitlerimize hem Çanakkaleli vatandaşlarımıza layık olmaya çalışıp, onlara güzel hizmetler sunmaya çalışacağımı beyan etmek isterim. Gönlümüz, kapımız her zaman açık. Hizmet süremizin olduğu vakit içerisinde güzel şeyler yapmaya, işimizin gereğini devletin verdiği yetkilerle, vatandaşımızın beklentileri doğrultusunda tüm emeğimizi, bilgi birikimimizi bunları Çanakkaleli vatandaşlarımız için harcayacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

İLHAMİ AKTAŞ KİMDİR?
1970 yılında Erzurum ili Oltu İlçesinde doğdu. İlkokul, İmam Hatip Ortaokulu ve Oltu Lisesinden sonra 1987 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu.
1994 yılında Erzurum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı.
Yurt içinde değişik il ve ilçelerdeki stajlara ilaveten 8 ay İngiltere’de dil eğitimi gördü. Sırasıyla Erzurum-Oltu, Bolu-Gölyaka ve Adana-Tufanbeyli İlçelerinde Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. 1997-1999 yıllarında Kastamonu-Devrekani, 1999-2001 yıllarında Bayburt-Demirözü, 2001-2006 yıllarında Erzincan-Tercan, 2006-2008 yıllarında da Antalya-Finike Kaymakamlığı yaptı.
2008 yılında atandığı İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevini geçici görevlendirme ile Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak 2010 yılına kadar yürüttü. 2010 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. Ağustos 2013’te bu görevinden Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.
Aralık 2013’te Sayın Efkan Ala’nın İçişleri Bakanı olarak atanması akabinde Bakan Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirildi.
Ağustos 2014’te Personel Genel Müdür Yardımcısı olarak atansa da Özel Kalem Müdürlüğü görevine, seçim dönemlerinde İçişleri Bakanı olan Sayın Sebahattin Öztürk ve Sayın Selami Altınok ile devam etti.
İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı ünvanı ile İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala’nın Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürütmekte iken 01 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 30 Mayıs 2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Nevşehir Valiliğine atandı. 13 Haziran 2016 tarihinde göreve başladı. Ardından 17 Haziran 2020’de Çanakkale Valiliği görevine başlayan İlhami Aktaş, Songül Aktaş ile evli olup Elif Aslıhan ve Ahmet Tuncer adında 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST