Vali Aktaş tansiyonunu ölçtürdü

KALEM Farkıyla...

Vali Aktaş tansiyonunu ölçtürdü

Vali Aktaş tansiyonunu ölçtürdü

Vali İlhami Aktaş, 17 Mayıs, Dünya Hipertansiyon Gününde hipertansiyon konusunda toplumun farkındalığını arttırmak ve tüm ülke vatandaşlarını tansiyonunun farkında olmaya ve kontrol etmeye teşvik etmek amacıyla Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde tansiyonunu ölçtürdü.
Vali İlhami Aktaş, 17 Mayıs, Dünya Hipertansiyon Gününde Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde tansiyonunu ölçtürdü. Yüksek kan basıncından kaynaklanan hipertansiyonun vatandaşların sağlığı açısından önemine dikkat çeken Vali İlhami Aktaş, vatandaşların sağlığı için önlenebilir hastalıklardan olan inme, kalp ve böbrek hastalıklarına dikkat çekmek ve vatandaşları korunma, tanı ve tedavi konusunda bilgilendirmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı çalışmalarda emeği geçen tüm sağlık personellerine teşekkür etti.
Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST