Vali Aktaş, tartışmaların odağındaki projeyi inceledi

KALEM Farkıyla...

Vali Aktaş, tartışmaların odağındaki projeyi inceledi

Vali Aktaş, tartışmaların odağındaki projeyi inceledi

Vali İlhami Aktaş, son dönemde ‘kaya ıslahı’ adı altında yürütülen ve tartışmaların odağı haline gelen projeyi incelemek üzere Assos’a gitti.
Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, Assos Kazı Heyeti Başkanı Nurettin Arslan ve Assos Otelcileri Dernek Başkanı Erdal Çakır’ın da bulunduğu incelemede Vali İlhami Aktaş, “Assos Antik Liman kaya düşmesi ıslahı projesi” çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Aktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Çanakkaleli vatandaşlarımızın ve Valiliğimizin Assos ve çevre konusundaki hassasiyeti en üst noktadadır. Gelibolu Tarihi Alanımız, Şehitliklerimiz, Çanakkale Boğazımız, Kazdağı Ayazma Pınarı Tabiat Parkımız, Troya Tarihi Milli Parkımız ve Assos gibi birçok tarihi, turistik, kültürel ve doğa harikası değerlerimize hep birlikte sahip çıkarak gözümüz gibi korumaya çalışıyoruz Assos Antik Limanı’nın üzerinde tehlike oluşturan kaya parçalarının ve taşların ıslah çalışmaları, projesine aykırı herhangi bir çalışma yapılmadan tamamen projesine uygun olarak bitirilip Assos’u en kısa zamanda dünya turizmine kazandıracağız” diye konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST