Vali Aktaş Teknopark’ı inceledi

KALEM Farkıyla...

Vali Aktaş Teknopark’ı inceledi

Vali Aktaş Teknopark’ı inceledi

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Teknopark yerleşkesinde incelemelerde bulundu. Çanakkale Teknopark yerleşkesi incelemesinde Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü tarafından Vali İlhami Aktaş’a verilen bilgiye göre; toplam yatırım alanın 135.000 m² olduğu, 40.000 m²’lik kısmının Ar-Ge yatırım alanı olduğu, 40.000 m²’lik kısmının Açık Sosyal Kültürel ve Sosyal Tesis alanı olduğu, geri kalan kısmının ise Ar-Ge ofis alanları, idari birimler, Teknoloji Transfer Ofisi, Ön Kuluçka ve Kuluçka Merkezleri ile etkinlik alanları olarak planlandığı belirtildi. Çanakkale Teknopark Yerleşkesi, Çanakkale’nin teknolojik yenilik ve Ar-Ge altyapısının güçlendirilmesine katkı sağlayarak, Çanakkale’yi bölgenin yazılım ve teknoloji üssü haline getirecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST