Vali Orhan Tavlı’nın 23 Nisan mesajı

KALEM Farkıyla...

Vali Orhan Tavlı’nın 23 Nisan mesajı

Vali Orhan Tavlı’nın 23 Nisan mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çanakkale Valisi Orhan Tavlı bir açıklama gerçekleştirdi. Evde kalalım çağrısını yineleyen Tavlı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Aziz Milletimizin, tarihinde eşsiz bir kahramanlık örneği olan İstiklal Mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan bir dönüm noktasında bağımsızlığa ve demokrasiye olan inancıyla birleştiği, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde; birlik ve beraberliğinden ödün vermeden her yaştan ferdiyle vatanı, bayrağı, ezanı ve bağımsızlığı için yılmadan mücadele eden, kanını ve canını ortaya koyarak bağımsızlık mücadelesi veren Aziz Milletimiz, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla bağımsızlığını taçlandırmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Ülkemiz ve Dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; ülkemizin ve milletimizin her alanda gelişmesi ve milli egemenlik anlayışının sonsuza kadar yaşatılmasında önemli görevler üstlenecek ümidimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımıza verilen değerin ve önemin göstergesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yılını geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği için alınan koronavirüs önlemleri kapsamında yaşadığımız gurura, sevince ve coşkuya sadece bu seneye özel, buruk bir özlem katmak zorunda kaldık. Evlerimizi Türk bayraklarıyla donatarak, bu seneki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu ve ruhunu 23 Nisan saat 21.00’de evlerimizin balkonları ve pencerelerinden İstiklal Marşımızı en gür şekilde okuyup kutlamaya davet ediyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı gelecek yıllarda yine aynı heyecan ve coşkuyla kutlayabilmek sokaklarda, caddelerde ve parklarda tekrar birlikte olmak için birlik ve beraberlik içerisinde sabırla, alınan tedbirlere hep birlikte uyarak evlerimizde kalmaya devam etmeliyiz.
Koranavirüs Salgınıyla mücadelede biz bize yeteriz diyerek gece gündüz demeden fedakarca çalışan başta Hekimlerimiz ve Sağlık Çalışanlarımız kadar bu süreçte ebeveynleri ile yeterince vakit geçiremeyerek fedakarlık yapan çocukları ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. Yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Aziz şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, sevgi dolu yürekleri ve pırıl pırıl yüzleriyle bu güne anlam katan dünyanın bütün çocuklarına mutluluk getirmesi temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı gönülden kutluyorum. Bu anlamlı gün vesilesiyle tekrar hatırlatmak isterim ki; lütfen hijyen, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyalım, Sağlık Bakanlığı’nın tüm uyarılarını kesinlikle dikkate alalım ve mümkün oldukça evde kalalım.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST