Vali Tavlı görevinin başında!

KALEM Farkıyla...

Vali Tavlı görevinin başında!

Vali Tavlı görevinin başında!

Valiler Kararnamesi yayınlandı. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı kararnameye göre görevini sürdürmeye devam edecek. Eski Vali Ahmet Çınar ise Mülkiye Başmüfettişi görevine getirildi.

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Valiler Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin hafta sonu sayısında yayımlandı. Yeni kararnamede; 39 ile yeni vali atanırken, 21 ilin valisi görevden alındı. Kararnameye göre İstanbul Valisi Vasip Şahin Ankara Valiliği’ne atandı. İstanbul Valiliği’ne Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya getirildi. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın ise görev yeri değişmedi. Eski Çanakkale Valisi son olarak Zonguldak Valisi görevini yapan Ahmet Çınar, bu kararname ile Mülkiye Başmüfettişi oldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST