Vali Tavlı nöbetçi oldu, araçları denetledi…

KALEM Farkıyla...

Vali Tavlı nöbetçi oldu, araçları denetledi…

Vali Tavlı nöbetçi oldu, araçları denetledi…

Vali Orhan Tavlı, yaya güvenliğini sağlamak için nöbetçi oldu. Araçları tek tek denetleyen Tavlı, geçiş önceliğini sürücülere ise böyle anlattı.

81 ilde saat 13:00-15:00 saatleri arasında eş zamanlı olarak yapılan etkinlikte Çanakkale’de trafikte yaya güvenliğini sağlamak amacıyla Vali Orhan Tavlı, öğrencilerle birlikte Lapseki İlçesinde yaya geçidini kullanarak karşıya geçti.

Ardından Vali Tavlı, öğrenciler ile birlikte yaya geçitlerinde durdurulan sürücülere bilgiler verip, önceliğin yayalarda olduğunu belirterek dikkat etmeleri gereken kuralların yazılı olduğu el broşürlerini dağıttılar.

İki saat süren uygulamaya, Mülkiye Başmüfettişleri Naci Çetin Akder ve Ali Alper Orkun, Vali Yardımcısı Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Jandarma ve Polis ekipleri, zabıta görevlileri, vatandaşlar ve öğrenciler de katıldı.

Vali Tavlı yaptığı konuşmada; “Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek” amacıyla trafik konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Trafik konusunda bugüne kadar büyük hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. İnşallah, bundan sonra da trafikteki hassasiyetimiz devam edecektir. 2019 yılında trafik konusundaki etkinliklere ve farkındalık çalışmalarına basınımız, vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin verdiği destekle beraber devam edeceğiz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST