“Vatandaşa çay fırlat, Somali’ye 30 milyon dolar gönder!”

KALEM Farkıyla...

“Vatandaşa çay fırlat, Somali’ye 30 milyon dolar gönder!”

“Vatandaşa çay fırlat, Somali’ye 30 milyon dolar gönder!”

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun, iktidarın yangın mağdurlarını görmezden gelerek Somali’ye yardım etmesine isyan etti. Akkoyun, “Vatandaşa çay atan bir Cumhurbaşkanı, Somali’ye verilen 30 milyon dolar yardım, artık uyanma vakti” dedi.

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepki çeken “çay fırlatmalarını” Somali’ye gönderilen yardımlar üzerinden eleştirdi. Akkoyun, “Gece uyurken yardımsever ülkemiz Somali’ye yardım kararı çıkarttı❗️ Ülkemizde ormanlarımız yanarak kül olmuş, yangın söndürme uçağımız yok. Biz böyle bir yangın bekliyorduk ama bu zamanda beklemiyorduk diyen bir bakan, vatandaşlara çay atan bir CB Somali’ye verilen 30 milyon dolar yardım artık uyanma vakti❗️ Kendi vatandaşımıza da acil yardım iban hesabı oluşturulup, iban verildiğini unutma” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST