Vekiller ziyaretlerine devam ediyor

KALEM Farkıyla...

Vekiller ziyaretlerine devam ediyor

Vekiller ziyaretlerine devam ediyor

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Çanakkale’de ziyaretlerine devam ediyor.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Çanakkale Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğünü ziyaret etti. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren kurum hakkında bilgi alan Turan, Gıda Kontrol Laboratuvarı Kurum Müdürü Menderes Koşuncu ve birim sorumluları ile mühendisler eşliğinde kurumun faaliyetlerini inceledi. Kurum hakkında bilgi veren Müdür Koşuncu, “Müdürlüğümüzde bulunan 7 adet laboratuvarda toplam 349 farklı analiz yapabiliyoruz. İlk defa 2009 yılında almış olduğumuz akreditasyon belgemizle 2022 yılı ilk 6 ayı itibariyle 72 farklı akredite analiz gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Akreditasyonumuz kapsamında 2022 Ekim ayı itibariyle zeytinyağı ve yaş meyve-sebze alanındaki analiz çeşitlerinde 3 farklı analiz grubunu daha çalışma kapsamımıza alacağız. Ayrıca Müdürlüğümüze, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından aynı hizmet konularında araştırma projesi yapma yetkisi verilmiş olup bu alandaki faaliyetlerimizi de sürdürmekteyiz. Bu kapsamda, kurumumuzda birçok proje yürütülmüş ve tamamlanmış olup son yıllarda “Bozcaada, Gökçeada Çiçek ve Biga Püren Ballarında Polen İçeriği ve Duyusal, Fiziksel, Kimyasal Özelliklerinin Belirlenmesi” isimli projeyi yürütmekteyiz. Tamamlandığında bölge de üretilen ballarımıza coğrafi işaret almak için ilgili kurum ve kuruluşlar başvuruda bulunabileceklerdir. 2022 yılı Ocak ayından bugüne kadar Kurumumuz görev alanımıza giren; gıda, yem ve su örneklerinde; Denetim, İthalat, İhracat, Özel İstek ve Resmi İstek kapsamında toplam 2.252 numunede 126.028 analiz gerçekleştirilmiştir” şeklinde bilgilendirmede bulundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST