Vekillerden ÇTSO’ya ziyaret

KALEM Farkıyla...

Vekillerden ÇTSO’ya ziyaret

Vekillerden ÇTSO’ya ziyaret

CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek, Özgür Ceylan ve CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nu ziyaret etti.

29 Temmuz 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu. Ziyaret ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “ Çanakkalemizin 4 milletvekilini de Yönetim Kurulu olarak ziyaret etmiş, İlimiz ile ilgili fikirlerimizi, iş dünyasının sıkıntılarını arz etmiş idik. Vekillerimizin iade-i ziyaretinden dolayı da çok memnun oldum. Hepimizin ortak sevdası Çanakkale. Kendilerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin gerçekleştirdiği Ekonomik Şurada sunulan konulardan bahsettim. Çanakkale olarak bizim üyelerimizin de genel olarak tüm Ülkemizde de önde çıkan en önemli sorun finansmana erişimde yaşanan zorluklar, bankalar ile yaşanan sıkıntılar. Biz bu konuda masa kurduk ve kısmen de faydalı oldu. İnşaat sektöründeki daralma malum. Ziyaretimiz sırasında da günden getirdiğimiz yabancılara konut satışı ile ilgili konuyu hatırlattım. Son günlerde gündemde olan maden çalışmaları ile ilgili de; bizim 21 meslek grubumuz var ve 1 tanesi tamamen madencilerden oluşuyor. Bu sektörü yok sayamayız. Yasal zeminde yapılan her faaliyeti desteklediğimiz gibi aksi durumda da karşısında dururuz. Bakanlık açıklamasına göre kesilen ağaç sayısı 13.400’dür. İddia edilen rakamla büyük fark var. Bölgemizde pek çok yerde maden var. Yasal izinler ve belli kurallar çerçevesinde bu madenlerin çıkarılması gerekmektedir. “dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST