Videoya çektiği için mahkemeye verdi

KALEM Farkıyla...

Videoya çektiği için mahkemeye verdi

Kepez’de geçtiğimiz aylarda komşusu kediyi ezdiği için videoya alan S.Y, kediyi ezen komşusu tarafından mahkemeye verildi. Hayvan severler S.Y’ye destek için bugün saat 14.00’da adliyede olma çağırısında bulundu.

Olay geçtiğimiz aylarda Kepez Cumhuriyet Mahallesinde meydana geldi. Sağanak yağmur nedeni ile yavru kedi bir aracın lastiğine sığındı. İddiaya göre araç sahibi yavru kediyi aracı ile ezdi. Komşusu S.Y ise ölen kediyi ve araç sahibini videoya çekti. Görüntülerde yavru ölü bir kedinin cansız bedeninin yolda olduğu görülüyordu. Duruma tepki gösteren S.Y. ise bu görüntüleri sosyal medyada paylaşmıştı. Komşusu ise videoları sosyal medyada yayınladığı için S.Y’yi mahkemeye verdi. Çanakkaleli hayvan seveler ise sosyal medya gruplarından S.Y’ye destek çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada, “Kepez’de kedileri taşla sopayla öldürdüğü söylenen şahıs, video görüntüleri sosyal medyada paylaşıldığı için çeken kişiyi mahkemeye vermiş. Birkaç ay önceki görüntüleri hatırlayanlarınız olacaktır. Mahkeme 14 Mayıs 2019 Salı Günü Saat 14.00’da. Çanakkale’deki hayvanseverlerin destek için orada olmasını bekliyor. Lütfen uygun olan herkes o saatte adliyede olsun. Duyarlı herkese şimdiden teşekkürler” ifadeleri yer aldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST